Niewiele jest marek odzieżowych tak znanych na całym świecie, jak Tommy Hilfiger. Aż ciężko w to uwierzyć, biorąc pod uwagę skromne początki marki.

Początki biznesu

Mieszkający w małym miasteczku Thomas Hilfiger do pewnego momentu nie interesował się zupełnie modą. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy zajął się sprowadzaniem z Nowego Jorku bardzo modnych wówczas rozszerzanych dżinsów, tzw. dzwonów. Szybko okazały się one hitem w rodzimym miasteczku, a sam projektant robił wszystko, by jeszcze lepiej dopasować je do potrzeb lokalnej społeczności.

Pomysły Tommy’ego szybko zyskały popularność i rozgłos, a sam projektant, płynąc na fali popularności, zaczął otwierać kolejne sklepy. Kiedy rynek się zmienił, Tommy nie okazał się na tyle przewidujący i czujny, by uratować sklepy przed zamknięciem. Wówczas przeprowadził się do Nowego Jorku i zajął się utrzymaniem przy życiu reszty swoich placówek.

Mimo tego, że niejednokrotnie jego sytuacja finansowa była tragiczna, zawsze upierał się przy pozostaniu przy swojej marce.

Ubrania i buty Tommy Hilfiger

Wierni klienci cenią produkty projektanta za ich niebanalny styl, któremu jednak nie można odmówić elegancji połączonej z nutką nonszalancji. Odzież i buty Tommy Hilfiger znane są na całym świecie. Wielu miłośników mody ceni projektanta za coś, co on sam nazywa „wygodną elegancją”. Swoje pomysły wzorował na ubraniach w stylu amerykańskiego uniwersytetu, starając się, by nadać im lekkości i oryginalności.

Pierwszej kolekcji nikt nie dawał zbyt dużych szans, obecnie jest to jedna z najlepiej zarabiających marek odzieżowych na całym świecie.