pizamy meskie

Choć duża część mężczyzn woli spać nago lub też jedynie w krótkich spodenkach to w czasie zimy, gdy temperatura powietrza znacznie się obniża, wielu z nich docenia zalety piżam. W jaki sposób wybrać dobrą męską piżamę?

Jaki kolor może mieć piżama męska?

Czym się w pierwszej kolejności powinny charakteryzować piżamy męskie? Na samym początku warto zwrócić uwagę na sprawę teoretycznie najprostszą, czyli na kolor. Jak się bowiem okazuje dla wielu panów kolor piżamy, którą będą zakładali, ma naprawdę duże znaczenie.

Podstawową sprawą jest to, aby była to piżama ciemna. Rewelacyjnie w tym wypadku sprawdzają się modele brązowe, które są nie tylko spokojne, lecz również bardzo eleganckie. Innym ciekawym pomysłem może być piżama czarna, a także dla nieco odważniejszych panów ciemnoniebieska lub ciemnozielona.

Piżamy męskie — jaki materiał?

Jeśli chodzi o kolor piżamy, to ma to znaczenie tak naprawdę jedynie estetyczne. Znacznie ważniejszą kwestią jest natomiast to, jaki będzie materiał, z którego będzie ona uszyta. Dlaczego jest to tak ważne? Materiał musi zapewniać przede wszystkim odpowiednią cyrkulację powietrza, aby skóra mogła w czasie snu swobodnie oddychać i odprowadzać ewentualny pot. Co więcej, materiał nie może być pod żadnym pozorem drażniący dla skóry czy też nie może wywoływać na niej uczulenia. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że dane tworzywo musi być odpowiednio ciepłe, aby piżama mogła zapewniać w zimie komfort termiczny.

Jakie tworzywa przede wszystkim można polecić? W przypadku piżam zimowych rewelacyjną propozycją będzie model flanelowy, który będzie nie tylko dość gruby, a więc i ciepły, lecz jednocześnie będzie rewelacyjnie przewiewny, więc nie będzie dochodziło do pocenia się skóry. Inną ciekawą propozycją może być klasyczna bawełna, która na pewno będzie miła w dotyku, całkowicie bezpieczna, a także stosunkowo tania.

Dla osób, które lubią cienkie męskie piżamy, a także nie potrzebują aż tak dużego ocieplenie, polecanym rozwiązaniem będzie model satynowy.