leginsy damskie

Rajstopy i legginsy mają bardzo podobny wygląd, a wybierając ubrania w sklepie internetowym, nie zawsze można je odróżnić. Ale różnice istnieją. Tak naprawdę legginsy nigdy nie wyszły poza ramy odzieży sportowej. W przeciwieństwie do nich legginsy stały się niezmiennym atrybutem stylu casual i street, a zakres ich zastosowania jest znacznie szerszy. Noszą je kobiety w niemal każdym wieku, o różnej budowie ciała i stylu życia. Codzienne legginsy są odpowiednie dla nastolatków i młodych dorosłych.

OD rajstop po leginsy: historia i współczesność

leginsy damskie

Leginsy pochodzą z XVIII wieku. Wykonane były z cienkiej skóry jelenia i łosia, od czego wzięła się ich nazwa. Były one ciasno dopasowane do nóg i lepiej nadawały się do jazdy konnej niż puchate pantalony z falbankami, które w tamtych czasach nosili mężczyźni. Później te spodnie, ale wykonane z tkaniny, stały się częścią munduru kawalerii i innych rodzajów mundurów wojskowych. W języku polskim istnieje również nazwa „rajtuzy”.

Mężczyźni do dziś noszą przepaski, i to nie tylko na paradach wojskowych. Noszone są do uprawiania sportu, baletu, tańca, a także jako ciepła bielizna.

W kategorii odzieży dla kobiet, leginsy damskie dostępne na Messimo.pl pojawiły się dopiero w drugiej połowie XX wieku, ale prawdziwa zmiana w produkcji szortów nastąpiła po wynalezieniu lycry – cienkiego, elastycznego, ale mocnego materiału. W tym czasie zaczęły je nosić wszystkie modne kobiety, wybierając modele z nieco większą ilością kolorów.

W rzeczywistości, legginsy damskie są zamiennikiem ciężkich rajstop i oczywiście wygodną opcją do biegania i uprawiania sportu. W innym przypadku bardziej odpowiednie są legginsy.

Legginsy w modzie damskiej

Legginsy można uznać za swego rodzaju hybrydę pomiędzy rajstopami a pełnymi spodniami. Istnieje szeroka gama tych produktów. Od legginsów różnią się krojem, długością i elementami ozdobnymi. Są one szyte z różnych materiałów i są o wiele bardziej uniwersalne niż odzież sportowa, ponieważ nadają się nawet do strojnych stylizacji.