jeansy damskie

Wybór spodni, zwłaszcza jeansów, to dla większości kobiet jedno z większych wyzwań zakupowych. Liczba elementów, jakie należy wziąć pod uwagę jest bowiem wyjątkowo duża. Czy możliwy jest zatem dobór odpowiednich jeansów damskich bez przymierzania, czyli w sklepie online? Tak, ale warto poświęcić mu trochę czasu.

Jakie informacje o damskich jeansach znajdują się w sklepach online?

jeansy damskie

Wielu osobom zestawienie jeansy – sklep online kojarzy się z gotowym przepisem na ubraniową porażkę. Warto jednak wiedzieć, że jeśli uważnie przeczytamy informacje podawane na stronach sklepów z jeansami (niezależnie od tego, czy będą to wielkie, popularne sklepy internetowe z odzieżą, czy multibrandowe sklepy z jeansami, czy sklepy prowadzone przez poszczególne marki), szanse na to, że trafimy w dziesiątkę są naprawdę duże.

Duża część sklepów online ma bowiem bardzo dobrze opisane rozmiary jeansów damskich. Na konkretnych przykładach prezentuje się również fasony tych spodni, dodatkowo precyzyjnie je opisując. Zaś kiedy przechodzi się już do pojedynczych modeli, można znaleźć przy nich informacje takie jak liczba kieszeni czy rozmiar, który ma na sobie modelka prezentująca daną parę dżinsów. Do notki dodawany jest także jej wzrost. Sklepy zaznaczają też, na ile zdjęcie oddaje rzeczywisty rzeczywisty materiału.

Rozmiarówka jeansów – najważniejsze informacje

Spodnie jeansy damskie, zarówno te oferowane z stacjonarnie, jak i w sklepach online, można m.in. podzielić na takie, których rozmiarówka nie różni się od rozmiarów bluzek, swetrów, czy t-shirtów. Wtedy mamy tylko jeden, ogólny rozmiar, np. M, S czy L (odpowiednio: 38, 36, 40). Jednak w wielu przypadkach sprawa się trochę bardziej komplikuje. Dotyczy to głównie spodni damskich dżinsów produkowanych przez marki znane z produkcji tego materiału – Lee, Wrangler itp. Tam mamy do czynienie z dwoma rozmiarami: W (od ang. width, czyli szerokość) oraz L (lenght – długość).

Komplikuje to nieco sam proces zakupowy, ale ma też sporo zalet. Dzięki temu wybierając swój egzemplarz damskich jeansów można dopasować oddzielnie te dwie wartości. Unika się wtedy sytuacji, w której np. dana para jest dobra w pasie, a ma za długie nogawki. Dodatkowo w sklepie online z jeansami z reguły mamy większy wybór rozmiarów niż w sklepach stacjonarnych, gdzie często można spotkać się z tym, że dany rozmiar wprawdzie jest dostępny, ale np. w sklepie położonym na drugim końcu miasta.