klasyczny longsleeve granatowy

Bluzki męskie z długim rękawem są jedną z najważniejszych podstaw garderoby. Bluzki takie mogą być świetną bazą do tworzenia różnych stylizacji. Przy okazji trzeba też zaznaczyć, że mają one wiele zastosowań i w każdej szafie powinno znaleźć się przynajmniej kilka różnych ich modeli. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Materiał

Bardzo ważne jest to, z jakiego materiału wykonano longsleeve męski. Zwykle materiałem bazowym jest bawełna, która jest przewiewna i miła w dotyku. Często jednak bawełna ma domieszki np. lycry, który sprawia, że bluzka jest bardziej elastyczna. Warto jednak wiedzieć, że czasami koszulki są produkowane z materiałów termoaktywnych. Oznacza to, że można nosić je jako bieliznę na bardzo zimne dni albo do uprawiania aktywności fizycznej pod chmurką. Koszulka z długim rękawem, która jest wykonana z takiego materiału, zapewnia ciepło, ale równocześnie nie dopuszcza do przegrzania się organizmu i odprowadza pot w kierunku od skóry. Materiał bluzki może być cienki, ale może też mieć delikatną warstwę ocieplenia od wewnętrznej strony, co sprawia, że jest ona doskonała na mrozy.

Dekolt

W przypadku bluzek bardzo ważny jest rodzaj dekoltu. Może on być klasyczny – półokrągły, wycięty w tzw. serek lub też mieć kilka guziczków ułatwiających przekładanie bluzki przez głowę. W przypadku męskich koszulek inne rozwiązania są prawdziwą rzadkością. Wariant z guziczkami może być jednak dość niepraktyczny, jeśli koszulka ma być używana pod innymi ubraniami. Guziki mogą odznaczać się pod kolejnymi warstwami odzieży, co będzie dość nieestetyczne. Z pewnością jednak będą one dobrze wyglądały jako bluzki noszone samodzielnie lub do rozpiętej bluzy.

Kieszenie

Niektóre bluzki z długim rękawem mają kieszenie. Zwykle jest to jedna lub dwie niewielkie kieszonki znajdujące się na piersi. Zazwyczaj są one zbyt małe, by włożyć w nie portfel lub telefon, ale mogą one być dobre na niewielki piórnik lub pojedyncze długopisy. Taka kieszonka może być kolejnym atutem praktycznym każdej bluzki.