dziecięce kurtki zimowe

Skompletowanie zimowej wyprawki dla dziewczynki nie jest łatwym zadaniem. Ciepła kurtka zimowa dziewczęca powinna zapewniać ochronę przed zimnem i wiatrem. Jednocześnie kurtka nie może ograniczać swobody ruchów dziecka Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnej kurtki zimowej dla dziewczynki?

Jak prawidłowo ubierać dzieci zimą?

Ubierając dzieci na wyjście zimą warto pamiętać o tym, że przegrzanie organizmu jest dużo bardziej niebezpieczne dla zdrowia dziecka niż łagodne zmarznięcie. Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu i rzadko skarżą się na to, że jest im zimno. Dużo częściej informują o tym, że spociły się pod grubą warstwą ubrań.

Dzieci należy zatem ubierać warstwowo – tak, aby w razie przegrzania móc zdjąć sweter czy bluzę, a nie warstwę wierzchnią, czyli kurtkę. Zadaniem kurki jest za to chronić dziecko przed deszczem, śniegiem, wiatrem i mrozem.

Kurtka zimowa dla dziewczynki – jak wybrać?

Kurtka dla dziewczynki powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Głównym kryterium przy wyborze kurtki zimowej jest wygoda dziecka. Niektóre kurtki zimowe są tak grube, że ograniczają swobodne poruszanie się. Jeśli pod taką kurtkę założyć jeszcze ciepły sweter czy bluzę, dziecko może przypominać małego bałwanka.

Drugą bardzo istotną kwestią jest rodzaj materiału wierzchniego. Materiał na kurtkę powinien być lekki i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo powinien także być w pełni wodoodporny.

Czym kierować się przy wyborze kurtki dla dziecka?

Rozmiar, fason i materiał kurtki to elementy, na które należy zwrócić największą uwagę. Kurtka zimowa dla dziewczynki powinna być nieco dłuższa, aby dobrze zakrywała plecy. Idealna długość kurtki dziewczęcej sięga za biodra. Materiał wierzchni powinien być lekki i wodoodporny. Należy unikać kurtek, w których podszewka wykonana jest ze sztucznych, śliskich materiałów.

Bardzo ważne jest aby kurtka zimowa dla dziewczynki wyposażona była w wygodny i bezpieczny suwak. Ostatnią kwestią jest oczywiście wybór koloru kurtki. Tę decyzję najlepiej jest jednak zostawić dziecku.