Oryginalne kurtki mają nie tylko ładnie się prezentować, ale przede wszystkim mają chronić nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z zadania tego doskonale wywiązują się kurtki z membraną, które biją rekordy sprzedaży i błyskawicznie znikają z półek sklepowych.

Porządna kurtka na każdą pogodę

Membrana to nic innego jak specjalna powłoka, która skutecznie blokuje kropelki deszczu i co najważniejsze przepuszcza parę wodną. Godne polecenia są przede wszystkim kurtki dwuwarstwowe. Mowa tutaj oczywiście o kurtkach z dodatkową podszewką, która skutecznie zabezpiecza wnętrze kurtki. Modne i stylowe kurtki wykonane w tej niesamowitej technologii wyróżniają się wysoką wytrzymałością i tym, że nie są zbyt sztywne. W chłodniejsze dni warto rozejrzeć się za kurtkami z warstwą ocieplającą. W ofercie firmy Nike można znaleźć przede wszystkim bardzo wiele kurtek narciarskich, które oparte są na membranie.

Dlaczego warto?

Nowoczesna kurtka Nike z membraną doskonale sprawdzi się nie tylko przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Membrana idealnie chroni przed deszczem, śniegiem i bardzo silnym wiatrem. Po kurtki tego typu powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Najlepszymi parametrami może pochwalić się oryginalna kurtka Nike z membraną Gore Tex. W chwili obecnej to właśnie Gore Tex jest najpopularniejszym rodzajem membrany. Nieco lepszą oddychalnością może pochwalić się membrana eVent, która coraz częściej wykorzystywana jest przez producentów odzieży sportowej.