Wybór butów dla dzieci nie jest wcale taki prosty jak wielu mogłoby się to wydawać. Sprawy nie ułatwia także niezwykle szeroka oferta butów dziecięcych na rynku. Na szczęście istnieje kilka zasad, których przestrzeganie w sposób zdecydowany ułatwi zakup obuwia dla maluchów.

Stopa dziecka
To od czego trzeba zacząć w pierwszej kolejności to oczywiście wykonać właściwy pomiar stopy dziecka. Trzeba przy tym pamiętać, że stopa dziecka rośnie bardzo szybko. Dlatego taki pomiar także należy wykonywać regularnie, nawet co kwartał.

Stabilność obuwia
Aby dziecko mogło wychodnie chodzi w nowych butach, buty te muszą być stabilne. Dlatego dobrym wyborem jest zakup butów z cholewką nad kostką. Takie buty skutecznie stabilizują stopę dziecka. Na szczęście takie buty posiada w swojej ofercie niemal każda hurtownia butów dziecięcych.

Materiał buta
Niezwykle ważne jest także to z jakiego materiału buty są wykonane. Pod tym kątem zadbać należy o to, aby podeszwa buta była elastyczna oraz sprężysta. Warto także, aby ze względów bezpieczeństwa podeszwa buta była także antypoślizgowa.

Właściwy atest
Wspomniano już o bezpieczeństwie. Ważne jest zatem także to, aby byty posiadały odpowiednie atesty. Tego typu certyfikaty poświadczają, że buty są jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia dziecka. Jeśli chce mieć się pewność, że zakupione buty właściwe atesty posiadają najlepiej jest dokonać zakupu w hurtowni butów dziecięcych.