W dzisiejszych czasach producenci obuwia korzystają przede wszystkim z dobrodziejstwa skóry licowej, lakierowanej, egzotycznej i syntetycznej. Aby wybrać porządne buty calvin klein męskie warto więc dokładnie zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych materiałów.

Co warto wiedzieć?

Na półkach sklepowych największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście buty wykonane ze skóry licowanej i gładkiej. Nie można zapominać również o skórze cordovanowej, która pozyskiwana jest z tylnej części grzbietów końskich. Ze skóry lakierowanej produkuje się głównie buty dla kobiet. Mowa tutaj między innymi o popularnych lakierkach. W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na skóry ekologiczne. Na rynku dostępne są oryginalne buty wykonane na przykład z jaszczurki, krokodyli, wężów albo rekinów. Nowoczesne buty calvin klein męskie ze skóry syntetycznej są najlepszym wyborem dla tych osób, które stawiają na ekologię.

Skóra welurowa

Męskie buty bardzo często produkowane są również z wysokiej jakości skóry welurowej, która zaliczana jest tak naprawdę do skór szorstkich. Można wybrać porządne buty zamszowe albo nabukowe, które mają szerokie grono zadowolonych użytkowników. Zamsz jest tak naprawdę odwrotną częścią skóry. Specjalna struktura mieszku prezentuje się naprawdę bardzo okazale. Materiał ten jest delikatny i niesłychanie przyjemny w dotyk, dlatego też obuwie ze skóry welurowej bije rekordy sprzedaży. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które zwracają szczególną uwagę na elegancję i wygodę.