Choć jest powiedzenie, które radzi, aby nie oceniać książki po okładce, to prawda jest taka, że pierwsze wrażenie determinuje to, jak będziemy postrzegani przez nowo poznaną osobę, przynajmniej na początku znajomości. Buty, tak samo jak odzież to nasza wizytówka, dlatego warto mieć w szafie chociaż jedną porządną parę.

Pierwsze oxfordy

Oxfordy są uważane za najbardziej eleganckie buty męskie. Charakteryzują się prostym kształtem oraz smukłą podeszwą, mężczyźni zakładają je zazwyczaj na specjalne okazje, idealne komponują się z garniturem czy frakiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestawić je również z bardziej codziennymi stylizacjami. Najlepiej zdecydować się na lotniki w prostej formie, tak aby pasowały na różne okazje typu – kolacje, bankiety, bale, czy wesela.

Buty typu oxford – https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-oxfordy będą idealnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaj imprezy formalne. Powinny być czarne, wykonane z gładkiej skóry z dziurkami na sznurowadła oraz z charakterystyczną klapką naszytą na przód obuwia. Ten model obuwia jest podobny do równie popularnych derbów, przy czym różnią się od siebie przyszywą – w oxfordach jest ona zamknięta, w derbach otwarta.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu butów?

Choć może się wydawać, że wystarczy wejść do sklepu i wybrać odpowiedni rozmiar, nie zawsze znajdziemy odpowiednie obuwie za pierwszym razem. Trzeba pamiętać, że buty muszą nie tylko elegancko się prezentować, ale powinny być również wygodne oraz wytrzymałe. Najlepiej szukać butów u renomowanych firm, które specjalizują się w produkcji obuwia skórzanego, w ten sposób można mieć pewność co do ich jakości. Oprócz tego można liczyć na długą gwarancję.