Panie, które nie lubią nosić typowo kobiecych butów, przekładając je na wygodne buty sportowe, nieraz mają spory problem gdy muszą kupić czółenka, by móc zadać szyku podczas ważnego wyjścia. Kiedy nie wiadomo, jakie czółenka damskie kupić, warto kierować się optymalnymi rozwiązaniami.

Jaki fason?

Moda dotycząca damskich butów mocno się zmienia, jeśli więc chce się wybrać buty, które będą modne przez wiele sezonów, najlepiej będzie postawić na klasyczne rozwiązania. Są ot zaokrąglone noski – szpice, długie czy krótkie, zwykle wchodzą na rynek, a zaraz potem wypadają z łask. Lepiej też nie wybierać butów na platformie, gdyż nieraz są one mało eleganckie i pasują bardziej na imprezę niż na ważną uroczystość, a przy tym nie wszystkie trendy przewidują obecność platformy, zwłaszcza wysokiej. Doskonale będzie też postawić na niewysoki obcas. Kobietom często wydaje się, że im wyższy obcas, tym lepiej się wygląda, ale jest to prawda tylko jeśli potrafi się doskonale poruszać w takim obuwiu. Poza tym bardzo wysokie obcasy, tak samo jak platformy, nie zawsze są w pełni eleganckie.

zdjęcie damskich czółenek

zdjęcie prezentuje czółenka ArturoVicci

Jaki kolor?

Większość kobiet, poszukując jak najbardziej uniwersalnych butów, składania się ku czarnym czółenkom damskim. Jednak jeśli rzadko nosi się czarne ubrania i ma się garderobę raczej w jasnych kolorach, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać czółenka brązowe, szare, a nawet beżowe. Takie kolory także są bardzo uniwersalne, a przy tym nigdy nie wychodzą z mody, można więc inwestować w takie buty z pewnością, że posłużą długo.