W sklepach obuwniczych coraz częściej można znaleźć modne i stylowe buty derby, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych panów, którzy poszukują eleganckich butów na każdą okazję.

Kiedy warto postawić na derby?

Oryginalne buty derby, takie jak te, doskonale sprawdzą się nie tylko na spotkania biznesowe, ale również podczas mniej ważnych uroczystości. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych mężczyzn, którzy poszukują wygodnych i eleganckich butów do pracy albo na co dzień.

Co warto wiedzieć?

Buty derby to w chwili obecnej najpopularniejsze obuwie garniturowe, dlatego też nie można przejść obok niego obojętnie. Jest to doskonała alternatywa dla oksfordów, które powoli odchodzą do lamusa. Klasyczne derby wyróżniają się otwartą przyszwą, a dokładniej mówiąc specjalną obłożyną, w której można znaleźć sznurki. Otwarta przyszwa całkowicie odkrywa języka buta, dlatego też buty tego typu nie prezentują się tak elegancko jak na przykład wspomniane wcześniej oksfordy albo lotniki.

Jakie modele wybrać?

W pierwszej kolejności warto postawić na derby wykonane z wysokiej jakości skóry licowej. Modele te idealnie pasują nie tylko do smart-casualowego, ale również casualowego stroju. Jeżeli chodzi o sam kolor to warto postawić na brązowe lub granitowe modele, które w tym sezonie biją rekordy sprzedaży. Nie można zapominać również o butach wykonanych z zamszu.