Z fiszbinami, a może bez? Z gładkiej tkaniny albo ozdobnej koronki? Jak wybierać biustonosze? Jeśli chcesz znaleźć ten idealny, sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Po pierwsze – rozmiar

To podstawa, aby bielizna mogła nie tylko wyglądać dobrze, ale również zapewnić odpowiedni komfort i podtrzymanie przez cały dzień. Dzisiaj coraz więcej firm oferuje pełną paletę rozmiarów, dlatego można dopasować je precyzyjnie do swojej sylwetki.

Aby dobrać właściwy rozmiar biustonosza, należy zmierzyć obwód pod biustem, a potem w najszerszym miejscu w biuście i porównać obwody z tabelami rozmiarów – można skorzystać także z internetowych kalkulatorów.

Po drugie – wygoda

Przy poszukiwaniu stanika nie można zapominać o wygodzie. Decyduje o niej nie tylko właściwy rozmiar, ale również fason oraz materiały, z których jest on wykonany. 

Na co dzień doskonały może być modny biustonosz braletka – bez fiszbin. Z kolei dobrze dopasowany model push-up lub strapless, czyli bez ramiączek świetnie sprawdzi się na ważne okazje. 

Biustonosz zawsze warto przymierzyć – nie powinien nigdzie uciskać, drapać, podjeżdżać do góry, wpijać się w ramiona.

Po trzecie – wzornictwo

Oczywiście, przy poradach, jak wybrać biustonosz, nie może zabraknąć również kwestii estetyki. Producenci oferują dzisiaj bieliznę damską w wielu wzorach do wyboru – z seksownej koronki, w młodzieżowych kolorach, w uniwersalnej czerni, bieli i kolorze cielistym. 

Wybierz taki stanik, który będzie pasował do Twojego stylu i jego noszenie będzie przyjemne każdego dnia – niezależnie od okazji, na którą chcesz go założyć.