modne legginsy damskie

[legginsy damskie, getry damskie, golfy damskie]

Zima to trudny okres dla osób, które lubią ciepło. Bardzo często szukają one alternatyw dla zwykłych spodni po to, by zapewnić sobie wystarczająco wysoką temperaturę otoczenia. Czy legginsy damskie mogą pomóc w jej dostarczeniu? Czy są cieplejsze niż spodnie?

To zależy

Zastosowań legginsów damskich jest wiele, ale jednym z nich jest właśnie zabieranie ich na wycieczki w góry lub do lasu jako alternatywa dla bielizny termicznej. Niektóre getry damskie są dużo cieplejsze niż zwykłe spodnie. Mogą one być wykorzystywane jak bielizna termiczna i być noszone pod ubraniami, jako dodatkowa warstwa. W tej samej roli można też nakładać golfy damskie, o ile są oczywiście ciepłe i cienkie. Golfy powinny swobodnie mieścić się pod innymi ubraniami. Dzięki temu zapewniają skórze najwięcej ciepła, ale nie wpływają na stylizację. Legginsy damskie z ociepleniem można nawet nosić samodzielnie, zamiast spodni. Nadają się one do tego, by biegać w nich w zimowych miesiącach lub uprawiać inne aktywności fizyczne. Zapewniają swobodę ruchów i wygodę.

Cienkie jak rajstopy

Jedyne legginsy damskie, które nie nadają się do samodzielnego noszenia zimą to te, które przypominają rajstopy. Jeśli są one cieniutkie i prześwitujące, to łatwo pod nimi zmarznąć. Można jednak wykorzystać je także jako dodatkową warstwę pod główne spodnie, ale takie rozwiązanie sprawdzi się raczej w warunkach miejskich. Do zabrania w teren lub na biwak z pewnością będą zbyt cienkie i nie zapewnią wystarczającej ilości ciepła, by nosząca je osoba odczuwała komfort.