Zakupienie nowej czapki jest bardzo dużym wyzwaniem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie obecnie panują trendy i na które męskie czapki zimowe warto postawić.

Boom na kaszkiet

W ostatnim czasie wśród mężczyzn prawdziwą furorę robią kaszkiety. Mowa tutaj oczywiście o klasycznych angielkach i cyklistówkach, które wielu osobom kojarzą się z czasami dwudziestolecia międzywojennego. Kaszkiet idealnie pasować będzie przede wszystkim do zimowego płaszcza albo eleganckich kurtek. Godne uwagi są przede wszystkim modne czapki w kolorze ziemi. Pamiętać należy jedynie o tym, że czapka ta nie zapewnia zbyt wysokiego komfortu termicznego, dlatego też doskonale sprawdzi się jedynie przy lekkiej zimie.

Czapki uszanki – najlepsze zabezpieczenie na zimę

W ostatnim czasie wielu Panów stawia również na popularne uszanki, które sprawdzą się nawet podczas najmroźniejszej zimy. Młodzieżowe czapki zimowe tutaj tego typu są najlepszym wyborem przede wszystkim dla zagorzałych miłośników streetwearowych stylizacji. Męskie czapki zimowe pasować będą do grubych swetrów albo puchowych kurtek. Największą zaletą czapki jest oczywiście to, że rewelacyjnie ochrania ona uszy, które są narażone na mróz. Większość modeli można zapiąć także pod szyję, dzięki czemu praktycznie cała głowa ochroniona jest przed zimnem. Najmodniejsze są granatowe i szare młodzieżowe czapki zimowe.